13. Almanya Tatlıpınarlılar Derneği toplantısına davetlisiniz!

Saygıdeğer Tatlıpınarlılar ve dostları,

13. ‘Tatlıpınarlılar Gecesi’, iki yıl aradan sonra, 02. Mayıs 2015 tarihinde Almanya’nın Frankfurt bölgesinde bulunan Gelnhausen şehrinde yapılacaktır. Genel kurul toplantımızda Almanya’da yaşayıp ve vefat etmiş olan bütün merhum Tatlıpınarlılar adına Mevlid ve Yasin-i Şerif okutularak anma programı düzenlenecektir. Siz değerli Dernek üyeleri, Tatlıpınarlılar ve dostlarının, bu toplantıya bir bütün aile olarak eksiksiz katılmanızı temenni ederiz. Sizleri bir arada görmek bizi gururlandıracaktır.

Toplantımızda buluşmak dileği ile, saygılar sunarız.

NOT: Bu yıl yeni Yönetim Kurulu seçileceği için, özellikle bütün Dernek üyelerinin katılmaları rica olunur.

TOPLANTI SALONU
YER: Kinzighalle Roth, Leipziger Straße 12, 63571 Gelnhausen – Stadtteil Roth
TARİH: 02.05.2015, Cumartesi Günü
SAAT: 16:00
Toplantı salonuna ulaşım konusunda detaylı bilgileri almak için buraya tıklayınız.

İRTİBAT TELEFONLARI:
Ali Erdem: 0177-7810197
Cihan Aydogan: 0174-4267726
Ömer Onat: 0157-37279885
Adem Maden: 0176-23842945

NOT: Toplantımıza daha iyi hazırlanabilmek adına, kaç kişi ile katılacağınızı en geç 26 Nisan 2015 tarihine kadar, organizasyonu yürüten arkadaşların, yukarıda belirtilen irtibat telefonlarına bildirmeniz rica olunur.

Almanya Tatlıpınarlılar Derneği toplantısına herkes davetli!

Saygıdeğer ziyaretçilerimiz,

Tatlıpınarlılar Gecesi, 31 Mart 2013 tarihinde Almanya’nın Hessen eyaleti, Frankfurt bölgesinde bulunan Gelnhausen şehrinde düzenlenecek.

Toplantımıza Almanya Tatlıpınarlılar Derneği üyelerinin yanı sıra, üye olmayan tüm Tatlıpınarlılar ve Tatlıpınarlı olmayan tüm dostlarımız da davetlidir.

Toplantımıza, bir bütün aile olarak eksiksiz katılmanızı temenni ederiz.

 • DAVETİYE

 • TOPLANTI SALONUNA ULAŞIM HAKKINDA BİLGİLER

 • 12. Almanya Tatlıpınarlılar Derneği toplantısına davetlisiniz!

  Saygıdeğer Tatlıpınarlılar ve dostları,

  12. ‘Tatlıpınarlılar Gecesi’, iki yıl aradan sonra, 31 Mart 2013 tarihinde Almanya’nın Hessen eyaleti, Frankfurt bölgesinde bulunan Gelnhausen şehrinde düzenlenecektir. Gecede tüm Tatlıpınarlıları bir arada görmek bizi gururlandıracaktır. Siz değerli Dernek üyeleri, Tatlıpınarlılar ve dostlarının, bu toplantıya bir bütün aile olarak eksiksiz katılmanızı temenni ederiz. Toplantımızda buluşmak dileği ile, saygılar sunarız. Bu yıl yeni Yönetim Kurulu seçileceği için, özellikle bütün Dernek üyelerinin katılmaları rica olunur.

  YER: Kinzighalle Roth, Leipziger Straße 12, 63571 Gelnhausen – Stadtteil Roth
  TARİH: 31 Mart 2013, Pazar Günü (Ostersonntag)
  SAAT: 16:00

  İRTİBAT TELEFONLARI:

  • Ali Erdem: 0177-7810197
  • Cihan Aydogan: 0174-4267726
  • Hüseyin Mutlu: 0151-040459070
  • Hüseyin Öztürk: 0171-3862550

  NOT: Toplantımıza daha iyi hazırlanabilmek adına, kaç kişi ile katılacağınızı en geç 24 Mart 2013 tarihine kadar, organizasyonu yürüten arkadaşların, yukarıda belirtilen irtibat telefonlarına bildirmeniz rica olunur. Toplantı salonuna ulaşım konusunda daha detaylı bilgileri, ilerleyen günlerde derneğimizin internet sitesinden alabilirsiniz: http://dernek.tatlipinar.com.

  TATLIPINAR DERNEKLERİNDEN ORTAK ÇAĞRI

  AMASYA İLİ TAŞOVA İLÇESİ TATLIPINAR KÖYÜ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ ANKARA

  23.12.2012

  ÇAĞRIMIZDIR

  Üç yıl önce Ankara’da kurulan derneğimizin 2. Olağan Genel Kurulu 16 Aralık günü yapıldı. Yeni Yönetim Kurulu’na Nazım Mutlu, Muzaffer Erdem, Seyfettin Sayan, Kasım Erdem ve Ali Sayan’ın seçildiği Genel Kurul, köyde öncelikli olduğu düşünülen bir ihtiyacın giderilmesi için yeni girişimlerde bulunma kararı almıştır.

  Bir önceki yönetimce başlatılan, köyümüzde yaşayan yaşlı ve iş göremez durumdaki yakınlarımızın yararlanması amacıyla resmî kanallar nezdinde bir aşevi yapma girişimi, yasal mevzuatın bizim amacımıza uygun işlerlikte olmadığı sonucuna varıldığından başarıya ulaştırılamamıştır. Ancak bu durum, var olan acil sorunun ortadan kalktığı anlamına gelmediği için, şimdi yeniden ve kendi imkanlarımızla, yani Ankara’da, İstanbul’da, Almanya’da Amasya, Taşova ve muhtelif yerlerde yaşayan Tatlıpınar köylülerin imkanlarıyla bu ihtiyacın karşılanması için, Genel Kurulumuzda bütün üyelerin onayı ile yeni girişimlerde bulunulması kararlaştırılmıştır.

  Elbette köyümüzün çözüm bekleyen bazı sorunları mevcuttur. Ancak bunların arasında öncelikli olanı, nüfus göçü nedeniyle giderek boşalmakta olan köyümüzde kalan yaşlılarımızın kendi temel ihtiyaçlarını giderme konusunda yaşadıkları güçlüklerdir. Özellikle beslenme ve ilaç tedariki, acil çözüm gerektiren öncelikli bir soruna dönüşmüş durumdadır. Kabaca bir sayımla, yaşlı ve özellikle kış aylarında yalnız yaşayan, köyden uzaklaşmak da istemeyen büyüklerimizin sayısının 15 civarında olduğu anlaşılmıştır. Eğer biz ister ve bir miktar fedakârlıkta bulunursak, söz konusu büyüklerimiz için ücretle görevlendirebileceğimiz iki kişi tarafından pişirilecek üç çeşit yemeği günde bir kez sefertasıyla evlerine ulaştırabileceğimizi, aynı kişilerce ilaç tedarikinde yardımcı olunabileceği, böylece onların yaşadıkları temel ihtiyacları bir nebze olsun giderebileceğimizi düşünüyoruz.

  Bu amaçla, bir an önce başlatılmasında yarar gördüğümüz bu girişim için Amasya-Taşova ve köy bölgesindeki, İstanbul ve Almanya’daki akraba ve arkadaşlarla görüşmeler yapılacak, bunu da kısa sürede sonuçlandırıp planımızı hayata geçirmek için değerli görüş ve katkılarınızı bekliyor, hepinize selam ve saygılarımızı sunuyoruz.

  Yönetim Kurulu

   

  Heimatverein Tatlıpınar e.V. ÜYELERİNE VE BÜTÜN TATLIPINARLILARA

  Biz de Almanya`da 14 yıldır faaliyette bulunan Heimatverein Tatlıpınar e.V. olarak bu çalışmayı maddi ve manevi olarak gönülden destekliyoruz. Uzun zamandan beri bu konuyu biz de Yönetim olarak konuşuyoruz. Ankara’daki derneğin bu konuda öncülük yapmasını destekliyor ve girişimden dolayı memnuniyet duyuyoruz. Elbette bu çalışmalar sadece manevi destekle olmuyor. Biz de dernek olarak maddi yardımda bulunmak istiyoruz. Derneğimizin maddi imkanları kısıtlı olduğu için Almanya’da bulunan hemşehrilerimizi ve Heimatverein Tatlıpınar e.V. üyelerini bağış kampanyasına davet ediyoruz. Banka hesabımıza yapacağınız bağışlar için şimdiden teşekkür ederiz.

  Yönetim Kurulu
  Heimatverein Tatlıpınar e.V. (Almanya Tatlıpınarlılar Derneği)

  Üye aidatları hakkında

  Sayın Heimatverein Tatlıpınar e.V. üyeleri;

  07.02.2012 tarihinden itibaren banka işlemlerimiz internet (online-banking) üzerinden yapıyoruz. Maalesef muhasebecimiz Kadir Erdem tarafından banka işlem ayarları yapılırken yanlışlıkla üye aidatları bir daha kesildi. Bu işlem hemen iptal edilip, iki saat sonra kesilen aidatları tekrar gönderdik.

  Bu yanlışlıktan dolayı siz saygıdeğer üyelerimizden özür diler, affınıza sığınırız.

  Muhasip: Kadir Erdem
  Başkan: Hüseyin Mutlu

  Parke taş – Yardım Kampanyası

  Kıymetli hemşehrilerim,

  Cennet vatanımızın inci misali olan köyümüz nice yardımlarınızla bu günlere geldi. Yapmış olduğunuz hayırların sevabı ilelebet olacaktır. Zaten Allah (c.c.) „Sevdiğiniz şeyleri Allah yolunda harcamadıkça, hayra ulaşamazsınız“ buyurmuyor mu?

  Katkılarınız köyümüzü Anadolu’nun en şirin köyü yaptı, güzelliğine güzellik kattı. Birliğimiz, beraberliğimiz ve yardımlarınız nice zorlukları aştı.

  Peygamberimiz (s.a.v.) „Dünyada iyi bir şey bırakana Allah (c.c.) ahirette ona daha hayırlısını verir“ buyuruyor. Cennete talip olan müminler olarak, geliniz hayırlarımıza hayır katalım. Köyümüzün daha yapılması gereken yollarını parke taşıyla kaplayalım ve tozdan, çamurdan kurtulalım. Ayrıca yapılan yolların kalan borcunu da ödeyelim.

  Peygamberimiz (s.a.v.) ‘yarım hurma sadaka ile dahi olsa, kendinizi ateşten kurtarın’ buyuruyor. Bu nedenle şu mübarek aylarda yapacağımız hayırlar ile, hem kendimizi kurtaralım hemde yurdumuzu ocağımızı güzelleştirelim.

  Yapacağınız katkılarından dolayı şimdiden teşekkür eder, sağlık, afiyet ve esenlikler dilerim.

  Başkan
  Hüseyin Mutlu

  Almanya’dan yapacağınız yardımlar için hesap no: 14 41 05
  Banka numarası (BLZ): 482 501 10
  Banka adı: Sparklasse Lemgo
  Verwendungszweck: Spende
  NOT: Yardımlarınızı gönderirken, ‘Verwendungszweck’ bölümüne ‘Spende’ yazmanızı özellikle rica ederiz.